Покрова в ЕПТ при МАУП: шануймо історичну спадщину пращурів!
15 Жовтня 2017

14 жовтня уся Україна відзначає одразу два великих свята Покрову Пресвятої Богородиці та День захисника України. Обидва ці свята увібрали в себе багаті й славні козацькі традиції, уособлюючи мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі. 

За легендою, у день Покрови Пресвятої Богородиці військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу Константинополь. Мешканці міста в гарячій молитві звернулись до Божої Матері з проханням про порятунок. Богородиця з'явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою. Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Як вказують деякі джерела, вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення і стали християнами.

Що ж стосується Дня захисника України, то свято досить молоде, адже було започатковано державним святом Указом Президента України від 14 жовтня 2014 року. І вперше День захисника України відсвяткували у 2015 році під гаслом "Сила нескорених".

Тож за багаторічною традицією керівництво, викладачі та студенти Економіко-правового технікуму при МАУП напередодні двох великих свят взяли участь в урочистостях, що були покликані висловити повагу і продемонстрували студентській громаді приклад свідомого і шанобливого ставлення до християнських звичаїв і традицій українського народу. Святкування до Третьої Пречистої проходили на Площі знань МАУП і розпочалися молитвою:

«Кожного року ми молитовно вшановуємо Пречисту Богородицю, відчуваючи її особливу молитву, захист, заступництво, милосердя та любов. І це невипадково, бо справжня наука, освіта, наукове відкриття, творче та інтелектуальне натхнення наближають нас до небесних таємниць, до світу проникнення у Боже Провидіння. Святкуючи релігійне свято, вшановуючи Богоматір, молитовно звертаючись до Господа, сердечно вітаю Вас зі святом та бажаю усім Божого благословення, натхнення у Дусі Святому та відчуття теплого дотику до серця, душі й розуму Діви Марії, Покрови Богородиці» – зазначив у своїй проповіді протоієрей Діонісій Мартишин.

 

Справжня козацька атмосфера та феєрія свята розгорнулася із прибуттям на Площу знань артистів кінного театру «Українські козаки». Вправні парубки  із оселедцями продемонстрували студентам приклад мужності та відваги своїми шаленими акробатичними трюками на конях, майстерним володінням шаблями та батогами.

 

Але артистам було замало лише показати свої здібності, важливо було наділити публіку козацьким духом, тому деякі зі студентів взяли участь у святковій виставі. За допомогою зброї артисти разом  зі студентами показали надзвичайно небезпечні номери зі збивання гілок із рук та шапки з голови.

 

Тож славні традиції козацтва досі живуть у серцях українського народу і технікумівці продовжуватимуть і надалі шанувати історичну спадщину наших пращурів!