Студенти здійснили великий екскурсійний тур Тернопільщиною
30 Жовтня 2017

З 27 по 29 жовтня студенти Економіко-правового технікуму при МАУП здійснили великий екскурсійний тур «Київ – Клевань – Тернопіль – Вишневець – Збараж – Кременець – Тараканів – Дубно».

Першою зупинкою, де побували екскурсанти, стало селище міського типу Клевань. Саме тут розташований найвідоміший в Україні Тунель кохання, котрий входить до ТОП-19 магічних природних тунелів за версією Всесвітньовідомого онлайн-журналу Architecture & Design. Про цей природний феномен студенти дізналися чимало цікавого, зокрема колись у довколишніх селах були військові бази. І свого часу інженери навмисне сховали залізничну колію від сторонніх очей, засадивши дорогу лісом. Минав час, військові бази відійшли на другий план. Люди припинили обрізати дерева довкола колії, дозволивши природі самій господарювати у лісових володіннях. Так утворилась справжня жива печера неймовірної краси. Сьогодні тунель простягається на відрізку залізничної колії, яка веде від селища Клевань до селища Оржів, приблизно на 4 кілометри. Технікумівці дізналися, що це місце має символічне значення: колія на дві рейки уособлює шлях для двох доль. Якщо самотня людина, стоячи у цьому тунелі, загадає бажання знайти свою половинку, воно обов’язково збудеться. Тож студенти загадували бажання у тунелі і бажали один одному гарної долі.

Далі мандрівники відвідали «файне місто Тернопіль», як його звикли називати жителі.  

Саме тернопільчани знають і бережуть свою історію. Місто було утворене в середині 16 століття і перебувало у складі різних держав - власне це і наклало відбиток на його культуру. Серед найвідоміших пам’яток архітектури є Тернопільський замок,  котрий став свідком всіх історичних подій, починаючи зі свого заснування у 16 столітті. Вразив своєю красою екскурсантів і кафедральний собор у Тернополі, побудований в 1749 - 1779 роках.

Вподобали під час екскурсії технікумівці і пам’ятник славетній українській співачці, уродженці Тернопільщини Соломії Крушельницькій. Тут студенти дізналися, що саме ця споруда є першим пам’ятником жінці в Тернополі і першим пам’ятником-монументом Соломії Крушельницькій у світі! Слід зазначити, що досі лише погруддя Крушельницької прикрашали Львівську оперу та музей в Мілані, де співачка виступала у знаменитому театрі «Ла Скала».

На завершення першого екскурсійного дня студенти технікуму побували у старовинних українських містах, відвідавши Збаражський та Вишневецький замки.

Наступного дня студенти відвідали Кременецький замок, Тараканівський форт та містечко Дубно. Ознайомившись з невеличким містом Кременець екскурсанти відзначили, що, не дивлячись на його розміри, воно за кількістю історичних пам’яток може позмагатись із багатьма більшими та старішими містами.  У містечку Дубно студенти побачили замок, котрий ніколи не був узятий приступом, оскільки був міцно укріплений 73 гарматами і природно – річкою Іквою з її багатокілометровими заплавами. Варто підкреслити, що нині Дубенський замок є окрасою краю та одним із семи чудес-замків України.

Тож, під керівництвом досвідчених викладачів, протягом туру студенти ЕПТ детально ознайомилися з туристичною інфраструктурою Тернопільщини та збагатили свої знання про рідну неньку-Україну.