Цікаві артефакти та унікальні історії «Косого капоніру»
16 Червня 2017

Нещодавно у рамках виховної програми ознайомлення молоді з історико-культурними пам’ятками України студенти Економіко-правового технікуму при МАУП відвідали Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця».

Історії «Київської фортеці», як фортифікаційної споруди і політичної в`язниці, присвячений «Косий капонір». Це напівпідземна споруда з товстими стінами із цеглин і каміння. У стінах розташовані амбразури і бійниці для гармат і рушниць. Цікаво, що вхід в музей «Косого капоніра», розташований під землею.

В ході екскурсії студенти дізналися, що свого часу «Косий капонір» використовувався для зберігання зброї і артилерійських запасів, а у 1863 році був пристосований під підземну політичну в’язницю, яка славилась своїм жорстоким режимом. Через каземати сучасного музею пройшли тисячі в’язнів різних політичних поглядів і національностей, партій, конфесій, соціальних верств, багатьох тут було страчено. Цікавою стала розповідь екскурсовода про умови життя і побуту в’язнів.  Студенти змогли побачити арештантські камери для солдатів і офіцерів, карцери, тюремні коридори, особисті речі ув’язнених, судові документи, військову форму, зброю, листи в’язнів.

«Такі заходи  сприяють збереженню та популяризації історико-культурних надбань, а також впливають на національне піднесення і духовний розвиток сучасної молоді», - зауважила директор Економіко-правового технікуму при МАУП Катерина Чорна.