Студенти технікуму відвідали місто Лева
15 Січня 2017

Напередодні свята Маланки, 12-13 січня, студенти Економіко-правового технікуму при МАУП відвідали місто Лева у рамках екскурсії «Львів непопсовий». Технікумівці чимало разів були у Львові і знайомі з великою кількістю атракцій. Однак екскурсія «Львів непопсовий» відкрила для студентів нові цікавинки та маловідомі куточки Леополіса.

Першою нестандартною точкою туристичного маршруту стала одна з найкрасивіших вулиць Львова, розташована в Личаківському районі – вулиця Пекарська. Тут студенти ознайомилися з палацами Комелло та Сєменських-Левицьких. Останній є першою у Львові будівлею, побудованою у стилі ранньої неоґотики. Міська історія зберегла похмуру легенду Палацу Сєменських-Левицьких, пов'язану з місцем, де він розташований. Студенти дізналися, що за кілька століть до побудови палацу на його місці мешкали брати-розбійники. Вони без жалю грабували та вбивали одиноких беззахисних подорожніх. Злочини братів переповнили чашу Божого терпіння, і вони були покарані: під час бурі в будинок влучила блискавка, і він вигорів вщент разом зі своїми власниками.

Наступною точкою незвичайного маршруту стали храми, що були побудовані родиною польського короля з українським корінням Собєським у районі Собєщина, а також підземелля міста.

Не меншу зацікавленість підчас подорожі викликала у екскурсантів і Львівська цитадель фортеця. Цитадель – одна із небагатьох споруд оборонного типу, що збереглися в Україні до сьогодні. Власне, за призначенням Львівська Цитадель не використовувалася жодного разу, і лише у 1918 році, під час Листопадового Чину, січові стрільці вели артобстріл з Вежі №1 по поляках. Цитадель складається із казарм та шести веж. Студенти дізналися, що на сьогодні  вежа №3 зруйнована, а №4 – відреставрована, але не використовується, а у відреставрованій вежі №2 зараз знаходиться готель.

Під час екскурсії побачили студенти ще одну цікаву родзинку міста – Палац Потоцьких, котрий слугує справжньою окрасою вулиці Коперника.  Крізь ажурні грати парадних воріт велично та імпозантно підноситься він серед навколишніх будівель. Ці землі здавна називалися Хорунщиною, тому що ще в XVII ст. належали хорунжому Стефану Потоцькому. Екскурсанти довідалися, що палац був задуманий для парадних прийомів і зустрічей, в ньому було передбачено все для цього: численні вітальні, широкий двір для карет. Вразив технікумівців і інтер’єр  палацу, оформлений в стилі Людовика XVI: блакитний, дзеркальний, червоний зали, стіни, затягнуті шпалерами відповідного кольору, багато ліпнини, позолоти, каміни, прикрашені позолоченою бронзою, мармуром, живописом. Справжнє захоплення викликав у студентів танцювальний зал (дзеркальний) і блакитна вітальня — колишня їдальня графа.

 

Наприкінці незвичайної екскурсії технікумівці завітали до приміщення Національного музею ім. Андрія Шептицького у Львові . Еклектична чи то необарочна вілла, щедро прикрашена маскаронами, скульптурами богів та херувимів, декором з грифонів, левів, мушель – усе це створило у студентів напрочуд піднесений настрій.

Скільки цікавинок ховає у собі ще Львів досі невідомо, однак студенти Економіко-правового технікуму з точністю відзначили, що ця екскурсія до Леополіса була далеко не останньою!