Студенти технікуму побували на літературному вечорі пам’яті випускника МАУП Олександра Колоса
02 Листопада 2016

«З усіх можливих світів,

Галактик, планет і орбіт,

Вибрано той в якому,

Життя - ще не привід знайти,

Твій бажаний слід»

© Олександр Колос

1 листопада у Міжрегіональній Академії управління персоналом відбувся вечір пам’яті з циклу «Літературна світлиця», присвячений поету, випускнику МАУП Олександру Колосу.

Захід розпочався літургією, котру проводив протоієрей, настоятель Церкви дванадцяти апостолів МАУП Діонісій Мартишин:

«Сьогодні ми у молитві віддаємо данину пам’яті Олександру Колосу.  Ми розширюємо горизонт людського буття. Ми робимо вічним спадок Олександра – поезію – в котру він вклав душу».

Олександр Колос народився 1 листопада 1986 року. До дитячого садочка не ходив через хворобу – дитячий церебральний параліч. Ще до школи почав вивчати англійську, а пізніше німецьку мови при Бориспільському дитячому будинку творчості.  Потім була школа, а пізніше вступ до Міжрегіональної Академії управління персоналом. 2010 року отримав диплом за спеціальністю «Правознавство». Вірші почав писати ще у школі. Неодноразово друкувався у Бориспільських газетах.

Олександр був талановитим поетом, про що на вечорі пам’яті згадував проректор з наукової та виховної роботи МАУП Микола Головатий:

«Кожна людина у світі є неповторною і талановитою. Богом дано, що у обдарованих людей ця неповторність реалізується дуже швидко, адже геніям Бог дає коротке життя, як і Саші Колосу. Він прожив коротке, але надзвичайно яскраве життя! Саша посідав активну громадську позицію. Постійно їздив на фестивалі, конкурси та творчі вечори. Неодноразово був нагороджений дипломами та грамотами…»

1-е листопада є днем народженням Олександра. А тому вшанувати пам'ять поета в день його народження прийшов і друг Юрій Сівовна.

«Сьогодні ми не тільки вшановуємо пам’ять Олександра, але й відзначаємо його день народження. Я ніколи не думав, що день народження може бути без іменинника, на жаль, це невідворотність буття. Дуже приємно, що сьогодні на його дні народженні так багато людей – це в стилі Саші. Мій друг хоч і відбув у вічність, але залишив за собою спадок – свій заповіт, тому хочу зачитати вірш із його збірки «Крик душі».

Цього дня вірші Олександра читали також Світлана Севастьянова та Олександр Фурса. А на поезію «Троянда» літературно-музичний салон Наталії Осипенко виконав театралізовану постановку. Також із власними творами на вечорі пам’яті виступив член Спілки християнських письменників, поет Григорій Грищук. Григорій Федорович прочитав вірш «Крик матері», присвячений усім матерям України, котрі втратили своїх синів, та, зокрема, мамі Олександра Оксані.

Наприкінці із словами скорботи до усіх присутніх звернулась доктор педагогічних наук, професор, проректор Всеукраїнського народного університету  ім. Григорія Сковороди,  колишній керівник центру риторики «Златоуст», духовний наставник Олександра Галина Сагач.

Кажуть, щоб краще зрозуміти поезію, треба почути вірш у виконанні самого автора, тому літературний вечір завершив запис декламування віршу Олександром.