Навчальна екскурсія для технікумівців: величні піраміди Полтавщини та Шевченкові пам’ятки Канева
17 Жовтня 2016

Нещодавно, у рамках навчально-виховної роботи Економіко-правового технікуму при МАУП, студенти відвідали історичні місця Черкаської та Полтавської областей.

Завітавши до видатного Шевченкового міста Канева, студенти ознайомилися із головною пам'яткою – Шевченківською горою, яка вражає своєю величчю. Пізнавальна екскурсійна програма, організована туристичним відділенням ЕПТ, ознайомила технікумівців з невідомими фактами життя і творчості легендарного українського поета, сина українського народу, великого Кобзаря – Тараса Шевченка. Це місце також називають Чернеча гора або Тарасова. Саме тут, під високим курганом похований син українського народу, як і заповідав Тарас: «Як умру, то поховайте мене на могилі, серед степу широкого, на Вкраїні милій, щоб лани широкополі, і Дніпро, і кручі було видно, було чути, як реве ревучий».

У рамках навчальної екскурсії студенти завітали і до православної обителі, що розташована на Черкащині поблизу міста Золотоноша, Свято-Покровського Красногірського жіночого монастиря.

Також екскурсанти побували у Полтавській області. У селі Березова Рудка технікумівців вразила пам'ятка історії – садиба Закревських. Цікаво, що цілих 5 поколінь роду Закревських змінювали і прикрашали цей маєток, зробивши його перлиною садово-паркової архітектури XVIII–поч. XIX ст.

Відкриттям для багатьох стали справжні українські піраміди у Березовій Рудці. Відомо, що їх збудував зять Петра Столипіна. В Україні сьогодні збереглися 3 піраміди-усипальниці, і два з цих архітектурних див на Полтавщині!

Студенти технікуму поверталися додому сповненими вражень від екскурсії, відзначивши, що якщо є в Україні місця, куди завжди хочеться повернуться, то побачені, безсумнівно, одні з таких.