Надзвичайне знайомство з Тернопільщиною та Хмельниччиною
17 Жовтня 2016

З 13 по 15 жовтня студенти Економіко-правового технікуму при МАУП, на чолі з керівником групи М. Полинцевим, здійснили надзвичайне знайомство з Тернопільщиною та Хмеличчиною, відвідавши найцікавіші місця областей.

Екскурсанти відвідали чимало міст. Серед них і «маленький Кам’янець-Подільський» – Сатанів. В цьому містечку студенти ознайомилися із замком, котрий був найзначнішим серед призбручанських.  Свого часу сатанівські укріплення мало чим поступалися кам'янецьким. Але 1831 городяни активно підтримали Польське повстання. Після облоги та кривавого штурму царські війська захопили місто, а Сатанів зрили. Мури та оборонні вежі розібрали. Лише головну браму, колишній гордий символ незалежності та вольності міста, залишили неушкодженою. Поряд з брамою височіє ще одна давня споруда Сатанова. Такі ж товстелезні стіни, порослі мохом та лишайниками камені, вузькі гарматні та мушкетні бійниці. Але це зовсім не одна з вцілілих міських оборонних веж, як можна подумати з першого погляду – це еталон мистецької краси синагога.

 

Яскравою і незабутньою миттю запам’ятався світанок у Медоборах, де краса природи не знала меж.

У Постолівці технікумівці ознайомилися із Костелом святих Петра та Павла. А у Личківцях побачили культову оборонну споруду Костел Непорочного зачаття Діви Марії.

Здивував екскурсантів і неоромантичний палац – замок Тимельмана, побудований на поч. ХХ ст. в стилі романтизму з елементами бароко. За радянських часів в цьому палаці діяла лікарня, а тепер він отримав нового приватного власника.

А у Сидорові студенти Економіко-правового технікуму відвідали замок Калиновських, котрий був зведений на високому пагорбі, що омивається з трьох боків річкою, з пісковику та вапняку в 40-х роках XVII століття шляхтичем Марціном Калиновським з відомої та могутньої на той час родини Калиновських гербу Калинова. Замок мав 7 веж і досить витягнуту з півночі на південь форму. Довжина замку з півдня на північ 178 метрів, а з заходу на схід лише 30 метрів.

Тож, відвідавши таку велику кількість пам’ятних місць та надихнувшись на нові звершення, студенти повернулися натхненні до навчання.