Екскурсія до музею МВС: правоохоронні органи України від часів Київської Русі до сьогодення
05 Листопада 2016

2 листопада студенти  3-го курсу Економіко-правового  технікуму при МАУП відділення «Правознавство та соціальна робота», на чолі з головою циклової комісії Шилкіною Світланою Григорівною, відвідали музей Міністерства внутрішніх справ України.

Під час екскурсії студенти ознайомилися з експонатами музею, котрі  відображають діяльність правоохоронних органів України від часів Київської Русі до сьогодення. Цікавими для технікумівців стали документально-речові матеріали, що розкривають характер і особливості роботи української правоохоронної системи, її роль у державотворчих процесах, охороні громадського порядку, боротьбі зі злочинністю.

Екскурсанти довідалися, що у фондах музею зібрано понад 20 тисяч експонатів, які висвітлюють процес утворення та організації центральних відомчих органів правоохоронної системи України на різних етапах її існування: Генерального секретаріату внутрішніх справ (МВС) Української Народної Республіки доби Центральної ради, МВС Української держави гетьмана Павла Скоропадського, УНР доби Директорії, відомства внутрішніх справ УСРР (УРСР) та МВС України. Загальна площа дванадцяти експозиційних залів становить 650 кв. м.

Студентів вразили представлені фотографії, документи та особисті речі відомих правоохоронців,  відзнаки МВС та зразки озброєння та форменого одягу різних історичних періодів.

Родзинкою виставки стали колекції холодної та вогнепальної зброї, вилученої у злочинців, підроблених грошей та документів, а також інструментів, за допомогою яких вони виготовлялися, матеріали резонансних кримінальних справ.

Побувавши в музеї МВС України студенти технікуму  ознайомились з історією органів внутрішніх справ, що є важливим для поліпшення іміджу та довіри до української поліції, утвердженню справедливого, чесного, неупередженого погляду на її діяльність.