73-я річниця визволення Києва: ми пам’ятаємо…
07 Листопада 2016

Цьогоріч виповнилося 73 роки з Дня визволення Києва від фашистських загарбників. З цієї нагоди в Економіко-правовому технікумі при МАУП відбувся  тематичний захід «Історично-літературна ретроспектива до 73-ї річниці визволення Києва».

Викладач історії Г.К. Базильчук  зробила екскурс у минуле, розповівши студентам, що в перший  день Великої Вітчизняної війни Київ було піддано масованому бомбардуванню німецькою авіацією. А починаючи з вересня 1941 року і до листопада 43-го, впродовж 778 днів, столиця України була окупована ворогом. Як і скрізь, по Україні, тут створили табори, гинули люди. До 1943 р. Київ був порожній, розграбований, зруйнований. Населення в місті практично не було, картина просто приголомшувала, адже Київ був мільйонним містом. Такого розгрому наша батьківщина ще не знала. Головні події у битві за Київ розгорнулися наприкінці вересня–на початку жовтня 1943 року. У воєнних подіях брали участь 1, 2, 3 та 4-й Українські фронти.

 

Під час історично-літературної ретроспективи студенти читали вірші про героїв-українців, адже битва за Київ стала виявом масового героїзму. Поруч з солдатами бились з ворогом  і цивільні мешканці  — другий фронт. За героїзм і мужність 17,5 тис. воїнів-визволителів нагороджені орденами і медалями, 668 з них — званням Героя Радянського Союзу.

Також на заході студенти переглядали уривки з документальних фільмів про  6 листопада 1943 року – день, коли зруйнована і спустіла столиця була врятована, а перемога над ворогом отримала широкий міжнародний резонанс.

«Такі заходи сприяють не тільки формуванню патріотизму у студентів, але й вихованню культурної, мужньої та духовно-розвиненої особистості» – зазначила заступник директора Економіко-правового технікуму при МАУП Світлана Прокопенко.